KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872059
nr 1487 2059
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Erik Forslind". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 49x61 cm, yttermått inklusive ram: 59x71 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:31:51
22/8 19:19:51
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg